Autostrada A2 nie będzie zamknięta, moje wrażenia z jazdy

Autostrada A2 nie zostanie zamknięta

W ubiegłym tygodniu przejechałem autostradę A2 na odcinku Warszawa-Stryków i z powrotem. Sądziłem, że zostanie zamknięta po Euro. Ale tak się ponoć nie stanie.Autostrada A2 nie zostanie zamknięta

Nie będzie zamknięcia A2

Wiadomość jest dla mnie trochę dziwna, bo droga nie została jeszcze wykończona. Nie chodzi nawet o brak infrastruktury, parkingów, czy stacji benzynowych. A2 nie ma nałożonej warstwy ścieralnej. Obawiam się, że dokończenie całej budowy przed końcem października nie jest zbyt realnym założeniem.

Jedzie się świetnie, ponieważ na drodze nie ma wzmożonego ruchu. Co jakiś czas podskakujemy na garbach, ale to w przypadku braku warstwy ścieralnej nie dziwi. Nie jestem jednak zwolennikiem poglądu, że przejezdność A2 przed Euro jest ogromnym sukcesem. Może jest biorąc pod uwagę okoliczności, jakie towarzyszyły budowie. Ale były one wynikiem nieudolności osób odpowiedzialnych za wykonanie projektu, więc nie są żadnym usprawiedliwieniem dla Polski.

Dla obcokrajowców A2 to żaden sukces Polski

Obcokrajowiec, który wjeżdża na A2 widzi niedokończoną autostradę, nie będzie zastanawiał się nad okolicznościami. Jeśli pochodzi z zachodu, czy północy Europy, zaskoczeniem nie będzie dlań także to, że udało mu się pokonać szybko kilkusetkilometrową trasę.

A2 nie zostanie zamknięta, ale wydaje mi się, że stanie się to kosztem korków i wielu opóźnień. Ruch trzeba będzie puszczać wahadłowo, roboty będą wykonywane w wielu miejscach na raz. Mimo wszystko nie znajdziemy szybszej drogi pomiędzy Łodzią a Warszawą. Wszystkie inne są równie rozkopane lub zakorkowane.

Jedno WC na całej długości A2

Uwaga podróżni. Obecnie na trasie Warszawa-Stryków jest tylko jeden zjazd z WC. Nie ma stacji benzynowych. Przed wjazdem najlepiej zatankować do pełna. Na całym nowopołożonym odcinku podróżujemy bezpłatnie. Tak ma być bodajże przez najbliższe 2 lata. Obawiam się, że koniec robót budowlanych nałoży się z wprowadzeniem opłat za korzystanie z A2.  Kierowcy nie mogą przecież mieć zbyt dobrze w tym kraju.

 

Jedna myśl na temat “Autostrada A2 nie będzie zamknięta, moje wrażenia z jazdy”

  1. W najbliższym czasie mam zamiar sprawdzić odcinek aż do Poznania … wtedy potwierdzę spostrzeżenia … 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.